Зазвичай виділяють три основних критерії, які визначають якість робіт майстра з кератинового випрямлення. Це:

  1. Професіоналізм працівника
  2. Рівень якості складів, що використовуються
  3. Характеристики використовуваних інструментів та приладів


Одним з найважливіших інструментів є праска для волосся. На його якість слід звертати увагу насамперед, тому що без нього неможливо провести процедури з кератином та ботоксом. Інструмент повинен мати довговічне покриття, підтримувати стабільне нагрівання до зазначеної позначки і бути зручним для майстра. Не потрібно ставитися до прасування як до звичайного витратного матеріалу, адже він відіграє вирішальну роль як процедури, що проводяться.

Технології проведення ботоксу та кератинового випрямлення схожі у багатьох аспектах. Також для них виставляється одна і та ж гранично допустима температура, тому можна сміливо купувати одну праску для двох процедур.

 

Критерії для вибору професійної праски для волосся

1. Покриття праски

 

Не варто недооцінювати вид покриття, тому що кожен із них має свої важливі особливості.

  • Алюмінієве (металеве) покриття не підходить для процедур з кератином та ботоксом, тому що метал вступає в реакцію з компонентами продуктів. Інший недолік такого покриття – найнижча максимально можлива температура, яка становить близько 160-180 градусів. Для проведення кератинового випрямлення та ботоксу прилад повинен нагріватися до 200 градусів і вище, тому що при меншому значенні склад себе не виявить. Саме з цих причин майстрам слід відразу відмовлятися від прасок з алюмінієвим покриттям.
  • Турмалінове або керамічне покриття цілком підходить для розкриття властивостей використовуваних засобів. Також з ним пристрій швидко нагрівається, що дозволяє практично відразу приступити до процедур. Проте покриття не позбавлене недоліків. Його основним мінусом вважається нерівномірність нагрівання пластин. Так, температура на краях пластини та в їх центрах може відрізнятись аж до 30 градусів. Ця особливість негативно впливає на довговічність та якість процедур.
  • Покриття праски з титану вважається найкращим варіантом серед інших. Незважаючи на те, що титан відноситься до металів, він не вступає в реакцію з інгредієнтами використовуваних засобів. До інших переваг матеріалу відносяться його невелика вага, висока міцність, довговічність, ідеальна для кератину та ботоксу теплопровідність, а також стійкість до подряпин та інших механічних пошкоджень. Праска з титановим покриттям не зашкодить волосся клієнта при випаровуванні рідини, тому робота з ним стане по-справжньому комфортною.

 

 

2. Ергономічний дизайн

Ергономічність дизайну визначає те, наскільки зручно майстру взаємодіяти з приладом.

Щоб праска не була важка на підйом, вона повинна бути зроблена з стійкого до високих температур пластику. Уникнути нагрівання корпусу повною мірою не вийде, але можна подбати про те, щоб температура приладу була зручною для утримання пристрою в руках.

Зручність утримання - фактор, що складається не тільки з оптимальної температури. Це комплексне поняття, куди також входять габарити прасування та його ручок, наявність рельєфу на поверхні, плавність або незграбність ліній, текстура покриття (матова і гладка або прогумована) та індивідуальні запити майстра. Чим зручніше прилад лежатиме в руці, тим легше майстру буде сконцентруватися і впоратися з роботою.

Не можна виключати цей фактор, тому що кератинове випрямлення та ботокс вимагають безперервного тримання праски протягом кількох годин. В іншому випадку майстер відчує на собі такі наслідки, як:

  • Високе навантаження на кисть.
  • Пережимання нервових закінчень та судин на пальцях, якими тримається праска.
  • Нервовість, швидка стомлюваність.
  • Біль окремих пальців чи долоні, всієї руки.
  • Оніміння кінцівок.

 

3. Температурний режим

Будь-який сучасний випрямляч має цифровий дисплей зі світловим індикатором, що дозволяє виставити потрібну для конкретної процедури температуру. Завдяки цьому майстер може з точністю до градуса визначити необхідний режим і підтримувати його протягом усього робочого процесу.

Вкрай важливим є критерій рівномірного розподілу тепла по пластинах. Навіть у межах однієї пластини температура повинна бути однаковою, не можна допускати сильних відмінностей на краях і в центрі. Якщо проігнорувати цей фактор, пасмо волосся обробиться нерівномірно, отже, робота не буде якісною.

Рекомендований діапазон температур становить від 130 до 230 градусів за Цельсієм. Тоді майстру відкриється найширший спектр можливих процедур. Він зможе виконувати ботокс з технікою мінімального прогрівання волосся на такому ж рівні, як і високотемпературне кератинове випрямлення для найскладнішого та жорсткого волосся.

 

4. Швидке нагрівання

Помилково вважати, що цей критерій відповідає лише за швидкість нагрівання. Він також допомагає зрозуміти, як швидко майстер зможе збільшити або зменшити температуру вже в процесі роботи.

У професійних прасках завжди є елемент PTC (Positive temperature coefficient), завдяки якому нагрівання до необхідного значення відбудеться в діапазоні 40-60 секунд, а його зміна під час процедури займе не більше 30 секунд. Завдяки грамотній підтримці заданої температури можна розраховувати більш тривалий термін служби приладу.

 

5. Розмір пластин

Звичайно, є розмір пластин, який вважається універсальним – це 33 на 90 мм. Він дозволяє майстру проводити процедуру з волоссям будь-якої довжини. Однак для довгого або густого волосся набагато зручніше працювати з праскою, у якої пластини більшого розміру – 40 на 95 мм. Для короткого волосся зручно використовувати праску з вузькими пластинами орієнтовно 25 на 80 мм. Залежно від виробника розмір пластин у міліметрах може змінюватись, що дає майстрам великий вибір випрямлячів.

У комплекті інструментів майстра кератинового випрямлення волосся обов'язково має бути дві праски, одна з широкими пластинами для основної роботи з довгими пасмами та швидкого опрацювання великих об'ємів при роботі з густим волоссям, друга – з вузькими пластинами, які дозволять вам акуратно опрацювати коротке волосся або чубчик. Також наявність двох прасок підстрахує вас на випадок, якщо раптом один з них через поломку або фізичне пошкодження вийде з ладу.

Звичайно, майстру-початківцю на перший час можна придбати всього одну праску для випрямлення , але будучи професіоналом і в міру зростання кількості роботи, ви повинні чудово розуміти, що одного прасування для роботи вам недостатньо і, ви повинні бути готові не тільки до волосся різної довжини, а й різним форс-мажорним ситуаціям.

 

6. Рухливість пластин

Рухливість пластин - це параметр, який з'явився нещодавно і є відмінністю професійних прасок. Якщо майстер працює з дорогим обладнанням, він може підвищити якість своїх робіт завдяки «плаваючим» елементам.

Пластини в приладах з цією функцією кріпляться до основи спеціальними пружинами, завдяки чому при натисканні пластина рухається. При закритті прасування відстань між пластинами стане мінімальною. В результаті майстру майже не доводиться докладати зусиль для того, щоб міцно стиснути пасмо. Якщо фахівцю доводиться мати справу з великим обсягом роботи, він відчує значне зниження навантаження на робочу кисть.

 

7. Якісний шнур живлення

Не всі приділяють цьому критерію належну увагу, але насправді він багато в чому визначає довговічність приладу.

  • Довжина шнура живлення визначає зручність роботи із пристроєм. Якщо майстер виїжджає додому, то йому особливо важливо подбати про довгий кабель. А якщо ні, то доведеться шукати місце якомога ближче до розетки або постійно носити з собою подовжувач.
  • Хороший шнур завжди має високу щільність і якісне, гнучке ізолююче обплетення. Саме вона оберігає кабель від механічних пошкоджень у вигляді заломів та подряпин.
  • Додаткова особливість – можливість обертати шнур у будь-якому напрямку та під будь-яким кутом. Чим більшу гнучкість має кабель, тим зручніше майстру працювати. Нікому не сподобаються дроти, які мають властивість сплутуватися та приймати неправильне становище.

 

8. Функція самовідключення

Самовідключення – функція, яка не в кожному приладі. Проте іноді вона дійсно необхідна. Якщо майстер забуде вимкнути праску, прилад перестане діяти за годину. Такого часу вистачить на те, щоб уникнути перевитрати електрики та інших неприємних наслідків. Однак важливо врахувати, що власники цієї функції мають бути уважними під час проведення процедур. Якщо ігнорувати світловий індикатор, то є ризик роботи з самостійно вимкненим приладом. В результаті доведеться витратити час на те, щоб розібратися, як давно охолонув прасок і на які пасма він не подіяв. Якщо ви не готові відволікатися під час робочого процесу, бажано відмовитися від приладів з цією функцією.

 

9. Додаткові насадки та функції

Майстер потребує додаткових насадок при великій різноманітності використовуваних технік. Можна звернути увагу на гофре, насадки з різними діаметрами та інші доповнення. Так чи інакше, важливо розуміти призначення праски і не робити з неї плойку або універсальний прилад, половина функцій якого ніколи не буде використана. Додаткові насадки можна докупити окремо.

Перед тим, як придбати праску, обов'язково:

  • Перевірте його опис на декількох сайтах. Так ви не отримаєте прилад з невідповідною характеристикою лише через помилку продавця.
  • Порівняйте ціни на ту саму праску в різних магазинах. Це найкращий спосіб позбавити себе переплат.
  • Прочитайте відгуки та поради від людей, які вже купили прилад.
  • Протестуйте модель, що сподобалася наживо. Потримайте її в руці, оцініть охоплення, зручність та вагу прасування.
  • Пам'ятайте, що від прасування залежить якість робіт. Вибирайте перевірені та якісні моделі, які підходять саме вам.